Selçuk Üniversitesi Sosyal ve Teknik Araştırmalar Dergisi

Değerli Bilim İnsanları,

Selçuk Üniversitesi Sosyal ve Teknik Araştırmalar Dergisi, sosyal ve teknik alanlarda araştırmacılar tarafından yapılan bilimsel çalışmaları sunmak amacıyla araştırma makalesi, tarama makalesi, kısa bildiri türündeki çalışmaları Türkçe veya İngilizce olarak yayınlamak üzere hazırlanmış ulusal hakemli bir dergi olarak yayın hayatına başlamıştır.

Ocak 2011 itibariyle yayın hayatına başlayan Sosyal ve Teknik Araştırmalar Dergisi’nin nice sayılarında buluşmak dileğiyle....

Dergi Sahibi

Dr. Öğr. Üyesi Arif Behiç ÖZCAN


Duyurular

 

DERGİMİZİN 20.SAYISI YAYINDA...

 

 

Dergimizin 2022 yılındaki sayısı USTEK'22 ÖZEL SAYI olarak yayınlanmıştır

 
Yayın Tarihi: 2022-11-19
 

I. ULUSLARARASI SOSYAL VE TEKNİK BİLİMLER SEMPOZYUMU-USTEK'2022

 

12-13 EYLÜL 2022

 
Yayın Tarihi: 2022-05-26 Daha fazlası...
 

YAZARLARIMIZIN DİKKATİNE;

 

Dergimize gönderilen makaleler Editörlük/Editör tarafından teknik değerlendirme sürecinden geçer. Dergi kurallarına uymayan gönderiler değerlendirmeye alınmayacaktır.

ORCID ID numarasını https://orcid.org/register adresinden alabilirsiniz

Dergiye bu linkten Kayıt olabilirsiniz.

Makalelerinizi dergi sistemine yüklerken lütfen derginin Şablonuna göre hazırlayıp yükleyiniz.

Lütfen Makale şablonunu indirmek için tıklayınız.

Yazarlar, makalelerini yayına gönderirken, Telif Hakkı Devir Formu'nu doldurup imzalamalı ve PDF formatında (ek dosya olarak) yüklemelidir.

Lütfen Telif Hakkı Devir Formunu indirmek için tıklayınız.

Dergiye gönderilen çalışmalar, "iThenticate" veya "Turnitin" gibi programlarla, kaynaklar bölümü hariç olmak üzere taranmalıdır. Gerekirse gönderilen eserlerin benzerliği Editörlük/editör tarafından kontrol edilir. Benzerlik oranı %15’'ten fazla olan makaleler değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu gibi durumlarda yazar(lar)dan makaleyi gözden geçirmeleri ve yüklemeleri istenir. Sadece benzerlik oranı %15 ve altında olan makaleler hakem değerlendirme sürecine alınır. İlgili programlardan alınacak benzerlik raporu, makale ile birlikte (ek dosya olarak) PDF formatında dergi sistemine yüklenmelidir.

İletişim: sosyoteknik@selcuk.edu.tr

 
Yayın Tarihi: 2021-09-28
 
Daha Fazla Duyuru...